Xepcoн чekaє нa ЗCУ, бumвa нa нoci… Tiльku noguвimьcя щo зapaз mвopumьcя y мicmi

На тимчасово окупованих територіях Херсонської області створюються умови, непридатні для проживання місцевого цивільного населення.

Про це, як пише Politeka.net, повідомляють в ОК «Південь».

Так, зазначається, що окупаційна влада відключає електрику й воду, доступ до мережі Інтернет, лякає нанесенням ракетних ударів з боку Збройних Сил України, агітує за термінову евакуацію. Від місцевих підприємців вимагають терміново реалізувати продовольчі товари, закривають крамниці і ринки.

Самі ж загарбники першочергово вивозять медзаклади з персоналом і оперативні служби.

«Водночас, підрозділи окупаційних військ розпочали підготовку до відведення артилерійського озброєння з правобережної частини Херсонської області, з подальшим можливим перекиданням на інші напрямки», — повідомили в ОК.

Тим часом в Генштабі повідомляють, що на тимчасово зайнятій території Херсонської області окупанти продовжують демонтаж та вивезення обладнання вишок стільникового зв’язку у Донецьку область для налагодження та розширення покриття так званих національних операторів зв’язку.

Також триває підготовка до евакуації окремих підрозділів та військової техніки противника з правобережної частини Херсонської області. Для цього уточнюється наявність плавзасобів річкового флоту, встановлюються понтонні переправи та періодично проводиться перевірка справності та готовності барж.

Дві з них днями знищили підрозділи Сил оборони України в районі Антонівського мосту.

Додамо, раніше видання The New York Times повідомило, що Україна отримала перевагу в артилерії у Херсонській області.

Так, зазначалося, що країна змогла досягти таких успіхів завдяки постачанню Заходу, зокрема, високоточних та далекобійних ракет, а також артилерійських снарядів.

Через це окупанти змушені розміщувати важку техніку подалі від фронту: розвідувальні дрони дедалі частіше помічають піхоту і дедалі рідше – танки.

У виданні підкреслили, що зростаюча перевага України в артилерії, яка різко контрастує з бойовими діями по всій країні влітку, дозволила ЗСУ повільно просунутися у бік окупованого Херсона.