Це сталось щойно! Пекло в Бахмуті – штурм почався: за лічені хвилини. Повний розгром – переможемо!

Бахмут та його околиці є головною бойовою точкою, де російські війська застосовують усі види ствольної артилерії, РСЗВ, міномети, а також намагаються завдати поразки, проводячи штурмові дії. Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

За його словами, інтенсивність атак російської армії дуже велика, тому війська України щодня здійснюють подвиг, не дозволяючи кілька місяців противнику прорвати оборону.

“Є, звичайно, тактичні відступи у наших військ, але, як правило, через деякий час ми повертаємо свої позиції. Так само і з противником. Тобто йде позиційна боротьба, і її головний результат те, що ми не відступаємо зі своїх ключових позицій”, — повідомив Череватий в ефірі одного з телеканалів.

Спікер зазначив, що під Бахмутом російським військам завдається найбільшої шкоди на Донбасі, як в особовому складі, так і в техніці.

“У цьому районі останнім часом гине щодня до 100 осіб супротивника”, — уточнив він.

Череватий звернув увагу, що російська армія в цьому районі має серйозну перевагу в артилерії, що дозволяє їй постійно вести вогонь.

“Противник використовує калібри 120 і 152 мм, міномети, танки, щоб завдавати удару нашим позиціям”, — додав спікер.

За його інформацією, за останню добу в Бахмуті загинули четверо цивільних.

Противник щодня намагається прорвати оборону ЗСУ на Донеччині. Ворог також веде активні бойові дії на Авдіївському напрямку.

“В районі Авдіївки, Мар’їнки, Вугледара точаться жорсткі бої. Біля Павлівки ЗСУ захопили трофейний танк противника. Понад 100 людей особового складу РФ знищено, підбито багато ворожої техніки”, – повідомив спікер.

Також Череватий розповів про життя під окупацією на Луганщині.

Під час окупації у населених пунктах Луганської області люди жили в голоді, росіяни їм привозили лише пропагандистську літературу.

“Люди були під постійним психологічним та фізичним тиском, особливо ті, хто викликав підозру. Зрозуміло, що це було не життя, а виживання. Звичайно, супротивник скрізь, де він перебував, залишав свої сліди. Наприклад, ми забирали підручники, які вони привозили. вже до шкіл. Вони привозили купу із собою пропагандистської літератури, газет”, — повідомив Череватий.

Окрім пропаганди, росіяни нічим людей не годували.

“На деокупованих територіях ще працюють спеціальні служби”, — зазначив речник.

Він додав, що для аналізу загальної картини потрібен час.

На бахмутському напрямку основною ударною силою є найманці Приватної військової компанії Вагнера, розповів Радіо НВ військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

«Щодо основної ударної сили. Це, як не дивно, ПВК Вагнера. Цим вирішується [Росією] декілька питань: покращення тактичного становища окупантів і головне — утилізація. Утилізація особового складу, 60% з яких складають особи, які мали б перебувати у місцях позбавлення волі на території РФ», — повідомив Снєгирьов.

«Йдеться про те, що нараз смертність серед членів ПВК Вагнера сягає 80%. Відповідно всі так звані гробові і грошове забезпечення, яке б мало йти на особовий склад, залишається безпосередньо у Пригожина».

Тому Снєгирьова не дивує те, що ПВК Вагнера застосовує тактику періоду Другої світової війни — лобових зіткнень:

«Не випадково вибрана саме така тактика. Росіянам конче необхідно вирішити питання, по-перше, захоплення Бахмута за рахунок навіть чисельних жертв серед особового складу. Друге — вирішити питання утилізації, як протестного елементу, так і тих осіб, які б мали перебувати у місцях позбавлення волі», — наголосив експерт.