ЗСУ ідуть на штурм! Цей день настав? Прямо на Херсонщині – грандіозне звільнення, немислимий успіх!

Збройні сили України проводять поетапне звільнення Херсонської області – крок за кроком, заявив військовий експерт Олександр Коваленко. Незабаром ЗСУ просунуться далі і звільнять нові населені пункти, підкреслив він в ефірі каналу FREEДОМ. Експерт вважає, що деокупація Херсонської області ЗСУ проходитиме поетапно.

“Я зараз бачу як мінімум дві локації, які найближчим часом можуть бути звільнені: це локація Берислав – Козацький і локація Снігурівки. А яка з них буде звільнена, або комбіновано обидві відразу – це вже інше питання. Аналогічно і коли, оскільки формування умов для звільнення теж грають дуже важливе значення. Але те, що звільнення як таке буде відбуватися поетапно, це факт”, – сказав він.

Коваленко додав, що ЗСУ можуть звільнити практично все правобережжя Херсонщини, в тому числі і Херсон. Раніше експерт зазначав, що мета Путіна – захоплення України й він буде прагнути через терор, а не через якісь тактичні чи стратегічні успіхи, досягти своєї мети

“Щодо Путіна, то ми розуміємо, що ніяких переговорів про мир з ним неможливо вести, бо у нього одна мета – захоплення України. Йому переговори потрібні тільки для того, аби виграти час, за який він хоче встигнути компенсувати втрати, відновити технічний потенціал та боєздатність підрозділів. А потім з новою силою почати бойові дії. Тому подібні розмови – це виключно фарс, але ми бачимо, що він комбінує цей фарс з шантажем. Тобто це і ядерний шантаж, також удари по цивільних об’єктах, які теж є елементами шантажу, щоб змусити Україну капітулювати чи піти на якісь домовленості на умовах Росії. Звісно, ми розуміємо, що цього не буде”, – прокоментував військовий експерт.

Як наголошує Коваленко, окупанти поки можуть перебувати в обороні. Однак їхній ресурс поступово сточується.

“Вони не можуть вести наступальні дії, а в обороні в них також зменшується ресурс. Впевнений, що в 2023 році в них буде, скажімо так, колапс оборонних дій. Саме тоді вони повноцінно його відчують. Не зможуть триматися на жодному з напрямків, на жодній з локацій, – вважає Коваленко.

Окупанти не здатні нормально організувати власну логістику. Ті запаси боєприпасів на складах та арсеналах збереження поблизу України зараз виконують лише транзитну функцію. Більшість снарядів їде з Центрального та Східного військових округів, які за тисячі кілометрів від зони бойових дій.

“Вони завантажують 500 тонн боєприпасів десь в Уссурійську. Цього вистачає при такій лінії фронту менш ніж на добу. Їдуть ці ешелони близько 2-3 тижнів, – підкреслив Коваленко. 

Він наголошує, що логістично російські окупанти не можуть належно забезпечувати власні війська. З часом це призведе до того, що окупанти не зможуть тримати оборону.  Крім того, він озвучив інформацію щодо Луганського плацдарму:

“Наскільки відомо, на сьогодні ЗСУ мають досить суттєвий успіх на Луганщині, оскільки під вогневий контроль вдалося взяти відрізок траси Р-66 від Сватова до Кремінної. На скільки відомо, її навіть у деяких локаціях перерізали, тобто має місце фізичний контроль, що унеможливлює перекидання сил і коштів зі Сватова на Кремінну або з Кременної на Сватове”.

“Це говорить про те, що найближчим часом, я в цьому впевнений, можуть розпочатися досить цікаві події чи біля Кремінної, чи в районі Сватова, бо фактично умови для цих подій Збройними силами України створено. Вони продовжують формуватись до кінця, але сам факт перерізання Р-66 багато про що говорить”, – спрогнозував успіхи ЗСУ на Луганському напрямі найближчим часом Олександр Коваленко.

Потім військовий експерт нагадав, що складною залишається ситуація у напрямку Авдіївки та Бахмута, при цьому нагадав, що ця тенденція зберігається протягом чотирьох місяців: “ЗСУ продовжують тримати свої позиції, навіть інколи здійснюючи контратаки”.