Майбутнє жахіття російських окупантів: українці випробовують новітній дрон «Акула» Майбутнє жахіття російських окупантів: українці випробовують новітній дрон «Акула»

Повномасштабне російське вторгнення пришвидшило в Україні розробку та ТВО безпілотників.

Українці випробовують новітній дрон «Акула», який виявлятиме окупантів, йдеться в ТСН.

Перевагу в повітрі у нинішній війні можна досягти не лише за допомогою літаків чи ракет, на перший план виходять дрони. Вони дешевші, непомітніші і, головне, в разі ураження не гинуть пілоти. Поки ворог закуповує іранські безпілотники, українці розробляють та вдосконалюють власні зразки літальних апаратів, серед них і українська «Акула».

Майбутнє жахіття російських окупантів — виробники тестують своє нове дітище на ім’я «Шарк». «Акула — це красивий і дуже серйозний хижак. Це безжальний хижак, який знаходить свою здобич за багато кілометрів. Може бачити, відчувати її», — пояснює тестувальник Михайло.

«Акула» – нова розробка українських інженерів. Її почали створювати вже після початку повномасштабного вторгнення, будували з урахуванням бойового досвіду дронів на фронті. «Він веде розвідку, спостереження і передає координати, щоб можна було скорегувати удари по цілях знайдених», — додає Михайло.

Стійкість проти систем радіоелектронної боротьби — головна перевага нового дрона. Його попередники примудрялися літати над головами ворога в Гостомелі, Бучі, Ірпені та передавати координати для нашої артилерії. «Це не «Орлани» російські, які падають від одного погляду наших хлопців із ЗСУ», — сміються розробники.

Піднявшись на висоту близько тисячі метрів, «Акула» розчиняється в повітрі. Завдяки електричному двигуну безпілотник майже безшумний. Натомість непомітний десятикілограмовий апарат бачить все навколо. Дрон фіксує і супроводжує знайдену ціль на землі чи в повітрі, постійно передаючи координати об’єкта. «Я можу повністю контролювати свій політ, я маю високоякісне зображення в режимі онлайн, хороший зум, можна роздивлятися об’єкти, оперативність отримання даних дуже велика», — розповідає інструктор з керування безпілотниками «Гліб».

Вартість дрона розробники не називають, але запевняють — в рази дешевше за світові аналоги. Нині «Акула» проходить останні налаштування та тестування і вже до кінця року має відправитися до українських підрозділів на передову. Перемога у битві дронів в небі має стати передумовою для остаточного знищення рашистів і на землі.