Сльози щастя! Радісна звістка: грандіозний прорив ЗСУ – звільнили! 90 пунктів наші, фронт в крові!

Українські військові продовжують звільняти тимчасово окуповані території на півдні України.

Військовослужбовці Збройних сил України деокупували вже понад 90 населених пунктів у Херсонській області.

Про це повідомляє пресслужба ОК “Південь”.

У звільнених територіях проходять стабілізаційні заходи. Зазначається, що у деокупованих населених пунктах живуть близько 12 тисяч осіб.

Наразі ЗСУ б’ються з ворогом за один із стратегічних шляхів.

“Ця дорога є дійсно стратегічно важливою, через це вони (окупанти – ред.) так за неї вперто тримаються”, – розповів один із воїнів 59-ої окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

 

 

Херсон — єдиний обласний центр, який захопили росіяни. Його втрата стала ударом для України через географічне та промислове значення міста.

Про значення відступу з Херсона для Росії пише Assosiated Press.

Оголошена Москвою термінова “евакуація” з Херсону на території РФ сигналізує про те, що росіяни усвідомлюють високі шанси ЗСУ повернути контроль над обласним центром.

Відступ із Херсону покладе край планам Росії захопити Миколаїв і Одесу, таким чином відрізавши Україні доступ до узбережжя Чорного моря. Крім того, втрата міста спричинить чергову хвилю критики всередині Росії та стане сигналом про ослаблення Кремля для його союзників, йдеться в матеріалі.

Британське видання Financial Times повідомило, що західні військові експерти та посадовці припускають, що Україна зможе звільнити Херсон від російських загарбників у другій декаді жовтня.