Ось все і спливло! Стала відома справжня причина, чому путін напав на Україну. Ви тільки погляньте сюди…

Ще одна версія причин нападу на нас московитів.
ЛІТІЙ І СМЕРТЬ

Насправді скринька просто відкривалася.

З 24 лютого й до 21 вересня не вщухали дебати про причини вторгнення росії в Україну. Політологи, психологи та інші експерти з науковими ступенями та званнями пояснювали цю війну характером та психікою путіна, його пацанським прагненням довести всім світовим лідерам, хто тут головний, мрією увійти в історію «збирачем земель російських», його роздратуванням можливістю вступу України до НАТО чи просто нудьгою людини, якій набридло перейматися внутрішніми справами своєї похмурої держави. А насправді «скринька просто відкривалася», і відкрило її чергове число проханівського журналу «Ізборський клуб» статтею генерал-майора Владімира Овчінского «Літій і смерть». Назву зазначені в тім тексті причини вторгнення.

Причина перша. «В Україні є великі родовища нафти та природного газу, кам’яного та бурого вугілля, торфу та горючих сланців. Видобуток нафти і газу виробляється в Причорноморсько-Кримській провінції, Передкарпатській області та Дніпровсько-Донецькій області. Щодо вугілля, то його добувають у Львівсько-Волинському басейні, у Дніпровському та Донецькому басейнах».

Причина друга. «Рудні копалини: марганцева руда (Нікопольський басейн та Великотокмакське родовище); залізо (Криворізький та Кримський басейни, Білозерське та Маріупольське родовища); нікелева руда; титан (Малишівське, Стремигородське, Іршанське родовища); хром; ртуть (Микитівське родовище); уран (Жовтореченське родовище та Кіровоградський р-н); золото (Сергіївське, Травневе, Мужіївське, Клінцовське родовища)».

Причина третя. «Нерудні копалини: Родовища озокериту та сірки розташовані у Передкарпатті. Кам’яну сіль добувають у Солотвинському, Артемівському та Слов’янському родовищах, а також в озері Сиваш. Лабрадорит та граніти видобуваються переважно на Житомирщині. Поклади напівдорогоцінних та дорогоцінних каменів, таких як гірський кришталь та аметист, бурштин та берил, яшма, добуваються на Закарпатті, Криму, Криворіжжі та Приазов’ї».

Стоп! Оскільки в Україні відкрито 800 родовищ, де видобувають 94 види корисних копалин, причини вторгнення можна перераховувати нескінченно, перейду до генеральських висновків: «Згідно з оцінкою SecDev (серпень 2022 року), що базується в Оттаві дослідницького та аналітичного центру,

Україна займає 4 місце у світі за загальною оцінною вартістю природних ресурсів із річним видобутком приблизно 15 мільярдів доларів та потенційною оцінною вартістю до 7,5 трильйонів доларів. При цьому Україна є однією з найбагатших европейських країн, коли йдеться про запаси рідкісноземельних металів та літію, вартість цих родовищ оцінюється в діяпазоні від 3 до 11,5 трлн доларів. Якщо нафту через її значущість традиційно називають «чорним золотом», то літій за оцінками світових експертів стає «білим золотом» цього століття… У ядерній енергетиці та атомній техніці за його допомогою отримують радіоактивний ізотоп водню – тритій, левова частка літію йде на виробництво літійних акумуляторів… В Україні запаси літієвих руд катеґорії С1 лише у родовищі Шевченківське на Донеччині становлять 5,67 млн ​​тонн, а катеґорії С2 – понад 8 млн тонн…

Проґнозні обсяги запасів літію в росії – 1 млн тонн…»

Бінґо! Як казав один мій приятель: «Ось ви і відкрилися!» Проґнозні обсяги запасів літію в росії – всього 1 млн. тонн, а в Україні, тільки в Донецькій області – понад 13 млн. тонн!

Тепер зрозуміло, навіщо путін в Україні та чому мертвою хваткою вчепився у Донецьк? І чому так завзято, до 21 вересня, відмовлявся називати це вторгнення війною, а називав «спецоперацією»? Та тому що це справді було задумано як спеціяльна операція із захоплення українського літію!

«Наприкінці 2021 року Україна почала виставляти на авкціон дозволи на розвідку своїх запасів літію, а також міді, кобальту та нікелю, – пише генерал Овчінский, колишній керівник російського Інтерполу. – У листопаді 2021 року австралійська компанія European Lithium заявила, що перебуває в процесі отримання прав на два перспективні літієві родовища в Донецькій області на сході України та в Кіровограді у центрі країни. У тому ж місяці китайська компанія Chengxin Lithium також подала заявку на отримання прав на родовища літію в Донецьку та Кіровограді. .

Зрозуміло? Одразу після заявок Австралії та Китаю на право розробок українського літію путін почав збирати війська вздовж українського кордону, а варто було американським експертам лише заговорити про «потребу доступу США до корисних копалин», одразу ж дав наказ про вторгнення. І навіть якщо в ті ж дні Дмитро Козак, помічник путіна, справді домігся угоди щодо відмови України від членства в НАТО, це вже не мало значення – зовсім не знищення міфічних українських «нациків» було потрібне путіну та К*, а жаданий український літій. «Тепер настав час американських воєн за «біле золото», – повідомив, перекладаючи з хворої голови на здорову, генерал Овчинський. – СВО росії в Україні, крім инших цілей, запобігло прямому захопленню покладів літію в Україні. Ціна питання гранично висока».

Отже, справжня причина путінської окупації України – її родовища рідкісноземельних металів та літію. Щоправда, виявилося, що Україна цінує свою свободу дорожче, але путінській команді це на думку не спадало, інакше куди дешевше за всю його «спецоперацію» було б узяти ці родовища в концесію. Як у 2014-му взяти в концесію Крим замість хамсько-ганебної анексії, яка обійшлася росії багато дорожче…

А тепер повертаюся до психології російського президента. Зверніть увагу на різницю у вирішенні питання: поки Австралія та Китай чекали відповіді на свої заявки, а американські експерти запропонували своєму міністрові подумати про доступ до корисних копалин, путін танковим бліц-криком на українську столицю зробив пропозицію, від якої не можна відмовитися». Тому що нема чого «намотувати соплі на кулак», якщо через пару років Европа зіскочить з російської нафтової голки, треба терміново замутити їй зашморг із літію…

Щоправда, сьогодні, коли контрнаступ української армії загрожує втратою не лише донецького літію, а всіх путінських понтів та блатного авторитету, у кремлі заспівали: «Вставай, страна оґромная, вставай на смєртний бой!»

Едуард Тополя, «Радио Свобода»
Знимка: REUTERS – A lithium stone.

Немає опису світлини.